Έχουμε ειρηνικές διαθέσεις!
Θέλετε να πάτε σε ένα νέο μέρος πέρα από τούτο τον κόσμο; Βαρεθήκατε να βλέπετε κάθε μέρα τον ίδιο ήλιο να ανατέλλει και δύει; Ιδού η λύση: οι Σεληνιακές λίμνες! Θα λατρέψετε τα εξωγήινα μανιτάρια που καλύπτουν όλο το έδαφος, και δεν θα πιστεύετε στα μάτια σας πόσο μεγάλοι είναι οι κρατήρες.
Μετά από αναγκαστική προσγείωση κατά την αναζήτηση ενός νέου πλανήτη προς αποίκηση, οι πρόγονοί μας, απομονωμένοι σε αυτόν τον πλανήτη, «δάμασαν» τους ντόπιους κρυστάλλους για να δημιουργήσουν ένα βιώσιμο περιβάλλον. Οι θόλοι μας αποτελούν θαύμα της μηχανικής, για όσους λατρεύουν να απολαμβάνουν το ζεστό χάδι του ήλιου. Δεν σας αρέσει η επιφάνεια του πλανήτη; Μην αγχώνεστε! Έχουμε εκτενές υπόγειο δίκτυο για κάθε σας ανάγκη.
Ως αρχηγός των αποίκων στις Σεληνιακές λίμνες και απόγονος του ιδρυτή τους Anthony Cross, σας προσκαλώ να γίνετε μέλος της ζωηρής μας κοινότητας. Είμαστε σίγουροι ότι θα μας λατρέψετε. Το καλό που σας θέλουμε να μην ισχύει το αντίθετο. Δεν υπάρχει επιστροφή για όσους έρθουν εδώ!
-- Patricia Cross, Δήμαρχος των Σεληνιακών λιμνών